Dynasty tietopalvelu Haku RSS Espoon kaupunki

RSS-linkki

Kokousasiat:
https://espoo.oncloudos.com:443/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetingitems&show=30

Kokoukset:
https://espoo.oncloudos.com:443/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetings&show=30

Kasvun ja oppimisen lautakunta
Esityslista 23.11.2022 klo 17:30 -
Sähköinen Teams-kokous

Asianro   Otsikko  Julkaistu: 23.11.2022Esityslista PDF-muodossa
1   Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
2   Pöytäkirjan tarkastajan valinta
3   Päätökset ja kirjelmät
4 Leppävaaran lukion lisäväistötilojen tarveselvitys
5 Suomenkielisten lukioiden aloituspaikkamäärien hyväksyminen lukuvuodeksi 2023-2024
6 Suomenkielisen varhaiskasvatuksen tulosyksikön vuoden 2022 talousarvion ja strategian osavuosikatsaus 3 tilanteessa 31.10.2022
7 Suomenkielisen perusopetuksen tulosyksikön vuoden 2022 talousarvion ja strategian osavuosikatsaus 3 tilanteessa 31.10.2022
8 Suomenkielisen toisen asteen koulutuksen ja nuorisopalvelujen tulosyksikön vuoden 2022 talousarvion ja strategian osavuosikatsaus 3 tilanteessa 31.10.2022
9 Laurinlahden koulun perusopetuksen järjestäminen 1.8.2023 lukien
10 Oman äidinkielen opetukseen hyväksymisen kriteereiden tarkentaminen
11 Perusopetukseen valmistavan opetuksen pilotointi lukuvuonna 2023-2024
12   Lautakunnan päätöksen 12.10.2022 § 157 kirjoitusvirheen korjaaminen
13   Martinkallion koulun johtokunnan henkilöstön jäsenen vaalikelpoisuuden menetys ja täydennysvaali
14   Suomenkielisen varhaiskasvatuksen, perusopetuksen sekä toisen asteen ja nuorisopalveluiden viranhaltijoiden sekä peruskoulujen ja lukioiden johtokuntien päätökset

Osallistuja Tehtävä
Räf Marika puheenjohtaja
Koski Jenni varapuheenjohtaja
Ailus Jaana jäsen
Kurri Vanessa jäsen
Hietanen-Tanskanen Ira jäsen
Vanhanen Joel jäsen
Kling Eero jäsen
Hagerlund Tony jäsen
Hellström Martti jäsen
Saikkonen Heini jäsen
Keronen Jiri jäsen
Lönnqvist Bo jäsen
Walls Mika-Erik jäsen
Guzenina Maria kaupunginhallituksen edustaja
Rantatupa Pauli nuorisovaltuuston edustaja
Smith Oscar nuorisoasiainjaoston puheenjohtaja
Rinta-aho Harri kasvun ja oppimisen toimialajohtaja
Nurmi Juha perusopetuksen johtaja
Erma Tapio toisen asteen koulutuksen johtaja
Mattila Virpi varhaiskasvatuksen johtaja
Laine Raija varhaiskasvatuksen kehittämispäällikkö
Kälviä Markku henkilöstön edustaja
Yli-Luoma Emmi erityissuunnittelija, sihteeri