Dynasty tietopalvelu Haku RSS Espoon kaupunki

RSS-linkki

Kokousasiat:
https://espoo.oncloudos.com:443/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetingitems&show=30

Kokoukset:
https://espoo.oncloudos.com:443/cgi/DREQUEST.PHP?page=rss/meetings&show=30

Kaupunkisuunnittelulautakunta
Pöytäkirja 28.04.2021 klo 17:30 - 20:05 / Tarkastettu

Pykälä   Otsikko  
67   Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
68   Pöytäkirjan tarkastajan valinta
69 Ruukinhuhta, asemakaavan muutosehdotuksen hyväksyminen nähtäville (MRA 27 §), alue 420123, 42. kaupunginosa Saunalahti
70 Kilonpuisto I A, ehdotus kaupunginhallitukselle asemakaavan muutokseksi, alue 132204, 54. kaupunginosa Kilo (Kh-asia)
71 Kalajärvi I A, asemakaavan muutosehdotuksen hyväksyminen nähtäville (MRA 27 §), alue 720111, 85. kaupunginosa Kalajärvi
72 Keilaniemi, asemakaavan muutosehdotuksen hyväksyminen nähtäville (MRA 27 §), alue 220838, 10. kaupunginosa Otaniemi
73 Koivu-Mankkaa, asemakaavan muutosehdotuksen hyväksyminen nähtäville (MRA 27 §), alue 210806 16. kaupunginosa, Pohjois-Tapiola
74 Komeetta, asemakaavan muutoksen hyväksyminen, alue 322031, 22. kaupunginosa Olari
75 Maarinkulma, vaiheittaisen asemakaavan muutoksen hyväksyminen, alue VK2002, 10. kaupunginosa Otaniemi
76 Siikjärvenpelto, vaiheittaisen asemakaavan muutoksen hyväksyminen, alue VK6002, 76. kaupunginosa Siikajärvi
77 Toimenpiderajoituksen jatkaminen osalla vireillä olevan Espoon pohjois- ja keskiosien yleiskaavan aluetta
78 Espoon kaupungin vammaisasiamiehen selvitys vuodelta 2020
79 Lausunnon antaminen Luonnonsuojelun toimenpiteet -hankkeen ohjelmasta ja selvityksistä

Osallistuja Tehtävä
Särkijärvi Jouni J. puheenjohtaja
Eerola Jarno jäsen
Hentunen Mika jäsen
Karimäki Johanna jäsen
Kemppi-Virtanen Pirjo jäsen
Kivekäs Liisa jäsen
Lintunen Kai jäsen
Louhelainen Kirsi jäsen
Nevanlinna Risto jäsen
Oila Kimmo jäsen
Saramäki Sara jäsen
Slotte Ann-Christine varajäsen
Palomäki Ulla varajäsen
Hokkanen Torsti kaupunkisuunnittelujohtaja
Eronen Tiina sihteeri
Leino Essi yleiskaavapäällikkö
Keränen Ossi asemakaavapäällikkö
Kaitanen Susanna liikennesuunnittelupäällikkö
Nikulin Tuuli lakimies
Partanen Henna kaupunginhallituksen edustaja
Komulainen Aaron nuorisovaltuuston edustaja
Partanen Jussi arkkitehti
Kuusisto-Hjort Paula suunnittelupäällikkö
Talusen Mirva yleiskaavasuunnittelija
Sillanpää Minna-Maija maisema-arkkitehti